Najbardziej pożądanym rozwiązaniem jest sypialnia oddzielona od reszty mieszkania, często jednak funkcję sypialni pełni część pokoju dziennego. Tak w jednym, jak w drugim wypadku warto zwracać szczególną uwagę na sprzyjający wypoczynkowi wystrój. O
uroku sypialni decydują stare, pomalowane na nowo metalowe łóżko, plecione ze sznurka chodniki, kilka reprodukcji i drobiazgów. Siedziska w sypialni można wykorzystać jako schowki i dodatkowe łóżko. Zwraca uwagę zastosowanie koloru i przewiewne, zbudowane w kształcie żaluzji, drzwi. Naturalne ciepło daje drewno, którym wykończono sypialnię na zabudowanym strychu.
Fragment pokoju dziennego można przeznaczyć na miejsce pracy zawodowej lub związanej z zainteresowaniami pozazawodowymi. Kasetony i skrzynki sklepowe, jaskrawo pomalowane, pełnią funkcję podręcznego archiwum. Do tego regulowana oprawa oświetleniowa i wygodne krzesło. Funkcjonalna może być również deska kreślarska oparta o szafki i stojak od starej maszyny do szycia. Regał pełni rolę przegrody optycznej oddzielającej kąt do pracy od części wypoczynkowej pokoju. Umieszczone pod sufitem półki zastępują klasyczne biblioteczne regały; nie zajmują miejsca przy ścianach. Innym przykładem jest proste biurko wykonane z dwóch szafek i położonej na nich płyty. Godne uwagi jest konsekwentne użycie brązu i czerwieni.