Drzwi stylowe cieszą się nieustanną popularnością. Bez względu na to, czy drewniana rama wypełniona jest płycinami, płytą pilśniową lub płytą fornirowaną, można je dopasować do każdego stylu wyposażenia wnętrza. Łukowaty kształt w górnej części drzwi, szlachetne forniry i ciemne barwy naturalnego drewna, komponują się dobrze z komfortowo urządzonym mieszkaniem. Obok tradycyjnych kształtów (zdjęcie po prawej) dominują też bardziej surowe formy (zdjęcie po lewej), które można jednak doskonale wpasować w ramy nowocześnie wyposażonego wnętrza. Duży wpływ na obraz całości ma wybór materiału: jasne drewno sosnowe lub tak jak tutaj z pinii, wnosi z sobą jasną kolorystykę słonecznej krainy. Do tego odpowiedni mebel i już jest właściwy nastrój.
Czy to są jeszcze drzwi czy raczej obramowana szyba? Oto jest pytanie. Gdyby nie klamka i zawiasy, można byłoby sądzić, że jest to zwykłe, wąskie przejście obramowane drewnianymi elementami. To że mamy tu do czynienia z oszklonymi drzwiami, staje się jasne dopiero po dłuższym przypatrzeniu się. Przy pomocy tego typu drzwi można uzyskać wrażenie otwartej przestrzeni, a zarazem oddzielić akustycznie oba pomieszczenia. Efekt ogólny potęguje brak obramowania w dolnej oraz górnej części szklanej płyty. Jeżeli podłoga w obu pokojach jest taka sama, wtedy iluzja jest doskonała.
W miejscu, gdzie przeźroczysta płyta drzwiowa stanowi zbyt duże zakłócenie intymności mieszkańców, można skorzystać ze szkła matowego. Jednak wtedy traci się wrażenie otwartej przestrzeni. Kompromisowym rozwiązaniem może być szyba pokryta elementami dekoracyjnymi, które tłumią nieco swobodny wgląd do pomieszczenia, a równocześnie nie tamują przepływu światła. Decydując się na szkło barwione, należy zwrócić uwagę na to, aby kolory były wypalone w szkle, stojąc się w ten sposób odporne no zadrapania i promienie UV. interesujące wzory można realizować na szkle też przy pomocy techniki sitodruku.