1. Najpierw ustala się wysokość najwyższej półki regału – stosownie do tego, co zamierzamy na niej ustawiać – i zaznacza się najwyższy otwór w ścianie.
2. Według poziomnicy oraz szyny regału ustalamy położenie górnego wkrętu mocującego szynę nad półką.
3. Wiercimy pierwszy otwór służący do mocowania jednej z zewnętrznych szyn, szynę przytwierdzamy wstępnie jednym wkrętem, ale nie dokręcamy go zbyt mocno.
4. W zamontowaną szynę wkładamy perforowaną płytę, którą łączymy z drugą szyną. W ten sposób uzyskamy prawidłowy odstęp szyn i będziemy mogli wykonać górne mocowanie drugiej szyny.
5. Szyny ustawia się pionowo według poziomnicy i zaznacza miejsca wiercenia otworów na całej ich długości. W trakcie wiercenia, szyny należy odsunąć na bok, osadzić kołki i zamocować cały regał wkrętami.
6. Perforowane płyty, a także kosze i półki można prowizorycznie zawiesić w celu sprawdzenia odległości między szynami i równoległego ich ustawienia. Nieznaczne korekty zamocowania umożliwia różnica przekroju wkrętów i wielkości otworów.
7. Blat o szerokości 60 cm powstaje po ułożeniu dwóch rzędów półek o szerokości 30 cm. Jedna z zaokrąglonych krawędzi powinna wystawać poza końce wsporników.
8. Do wieszania koszy służą specjalne wsporniki z zaczepami zwróconymi do wnętrza regału.
Na duże narzędzia, drabiny kable, rowery lub zimowe opony samochodowe przeznaczone są mocne haki do montażu na ścianach lub suficie. Wymagają one użycia równie wytrzymałych kołków i wkrętów.