Świecąca wieża w mieszkaniu. Lampa w kształcie strzelistej kolumny to dopiero prawdziwy hit. Wszystko czego potrzeba do jej budowy to kawałek płyty z falistego tworzywa sztucznego, oczywiście łańcuch lampek i pręt aluminiowy. Płytę związujemy trzema niewidocznymi nylonowymi nićmi – tak, by powstała z niej rolka. W jej górnej krawędzi wiercimy dwa otwory, przez które przełożony zostanie aluminiowy pręt, służący jako uchwyt do zawieszania łańcucha lampek. Szczególnie piękny efekt można uzyskać używając kolorowych światełek.
Podświetlane przezrocza. Sztuczne oświetlenie odpowiednio zaprezentow ać nasze piękne przezrocza i zdjęcia szerszej publiczności. Przed profilem w kształcie U – wykonanym z dwóch wąskich pasków MDF i jednego szerokiego – nakleja się dwa aluminiowe kątowniki w kształcie litery L. W górnej krawędzi pozostawiam} wpust o szerokości ramki na przezrocza lub kartki pocztowej. Otwory na żarówki (zestaw z 10 lampkami) wykonuje się wiertłem 10,5 mm. Kanał na kable w środku naszej konstrukcji zakrywa się taśmą klejącą lub paskiem aluminium. Naklejone podkładki z filcu chronią blat mebla przed zadrapaniami.
Światełka w ciemnym lesie. Takiego lasu wszyscy będą nam zazdrościć. Na dnie balkonowej skrzynki na kwiaty układamy ocynkowaną stalową blachę. Do niej przyklejamy oprawki lampek choinkowych. Następnie skrzynkę napełniamy żwirem lub granulatem do kwiatów, tak aby tylko żarówki wystawały nad powierzchnię. Z aluminiowych prętów wygina się trójkątne sylwetki drzew. Wyginanie najlepiej rozpocząć w połowie pręta.
Świecący żagiel. Wrogu pokoju należy rozpiąć żagiel. Materiał i wymiary można dobrać według własnego gustu. Dla wzmocnienia wyciętych otworów zastosowaliśmy nitowane oczka o średnicy 11 mm. Żarówki są zamocowane w otworach przy pomocy gumowych pierścieni (uszczelki hydrauliczne) nakładanych na nie od przodu i od tyłu żagla. Dodatkowe trzy oczka w narożnikach służą do zawieszania żagla.
Niewielki żyrandol. Lampki choinkowe mogą zastąpić oświetlenie sufitowe. Pierścień z chromowanej miedzianej rurki o średnicy 10 mm stanowi trzon konstrukcji żyrandola. Miękką rurę wygina się wokół okrągłego naczynia, zaznacza miejsce łączenia i przycina. Wklejony drewniany kołek służy jako łącznik końcówek. Pierścień podwieszamy na sznurkach i owijamy łańcuchem lampek.
Znak zodiaku na suficie. Przenieśmy się na łono natury i zaśnijmy pod rozgwieżdżonym niebem! W tym celu z mapy nieba (np. w atlasach szkolnych) trzeba skopiować układ gwiazd naszego znaku zodiakalnego. Wzór powiększamy przy pomocy kopiarki i przerysowujemy go na płytę MDF. Niewielka ramka z drewnianych listewek na tylnej ściance jest odpowiednim miejscem do zamocowania uchwytów ściennych i do przechowywania zapasowych żarówek. W płycie osadzamy lampki w zodiakalnym układzie, jej powierzchnię malujemy na kolor nieba.