Konstrukcję i wymiary elementów najlepiej odwzorować z naszego rysunku. Można je oczywiście w razie potrzeby zmienić, ale wtedy trzeba przeprojektować cały kufer.
10. Tylną część pokrywy (zamocowaną na kołkach) oraz korpus należy połączyć ze sobą na próbę, by ewentualnie poprawić niektóre detale przy pomocy struga.
11. Górną krawędź korpusu okalamy pół-wałkiem z sosnowego drewna. Do dociskania w trakcie klejenia należy używać wyłącznie ścisków z plastikowymi nakładkami.
12. Dno kufra, czyli wzmocnioną listwami płytę stolarską o grubości 19 mm, obramowuje się profilowanymi listwami. Za elementy dociskowe służą kawałki tej samej listwy.
13. Podkładki wzmacniające dno przy mocowaniach kulistych nóżek (z marketu budowlanego) to przyklejone od spodu drewniane płytki. Nóżki łączymy z nimi za pomocą kołków
14. Boki wzdłużne niewielkiej skrzynki na drobiazgi łączymy na kołki i klej. Dno wykonane ze sklejki mocuje się przy pomocy kleju do drewna i druciaków.
15. Bezbarwny lazur meblowy podkreśla rysunek słojów drewna i chroni jego powierzchnię przed zabrudzeniem. Lazur nanosi się natychmiast po delikatnym oszlifowaniu drewna.