Pojemniki no śmieci stojące tuż przy drzwiach wejściowych nie stanowią zbyt ładnego widoku. Można je schować na przykład za osłoną, wykonaną ze słali szlachetnej – jeżeli pasuje to do stylu budynku. Sposób obsługi jest prosty, chcąc wyjąć kubeł, wystarczy obrócić przednią część osłony.
Sposób gromadzenia i usuwania odpadów domowych wygląda różnie w poszczególnych regionach kraju. Jednak ilość odpadów rośnie wszędzie w równym tempie. Wymagają one odpowiedniego składowania, stąd też przy domach pojawiają się różnego rodzaju plastikowe kubły na śmieci, najczęściej w kolorze szarym i brązowym.
Kubły na śmieci nie są raczej elementem ozdobnym, a poza tym, jeżeli są puste, wtedy silny wiatr robi z nimi co chce. Często też padają łupem przechodzących obok domu chuliganów. Z tych powodów trzeba je zamykać lub wręcz chować. Kto nie posiada miejsca w szopie lub garażu, musi znaleźć inne rozwiązanie, uwzględniające wielkość kubła.
Jednym z rozwiązań mogą być systemy betonowych szaf, przystosowanych do znormalizowanych pojemników na śmieci. Betonową, zbrojoną obudowę uzupełniają ocynkowane, względnie drewniane drzwi. Powierzchnia zewnętrzna wykonana jest np. z betonu licowego lub drewnianej okładziny. Jeżeli ktoś chce wtopić betonową obudowę w zielone otoczenie, wtedy wystarczy założyć odpowiednie okratowanie pod rośliny pnące. Czasem zdarza się, że kubły stoją na zewnątrz ogrodzenia lub są dostępne bezpośrednio z chodnika, wtedy konieczny jest wybór wariantu z zamykanymi drzwiami. Nikt nie chce bowiem płacić za wywóz obcych śmieci bądź szukać w okolicy skradzionego kubła.
Obok wspomnianej obudowy betonowej wykonuje się też ścianki z tworzywa sztucznego, względnie z drewna, z zamykanymi na kłódkę drzwiami. Bez względu na rodzaj materiału, z którego wykonana jest obudowa, wybiera się zawsze takie rozwiązanie, które pod względem kształtu i kolorystyki najlepiej komponuje się z otoczeniem. Szczególnie elementy wykonane z drewna można łatwo dopasować kolorystycznie do budynku.
Niecodziennym, ale pomysłowym i zapewne drogim sposobem na gromadzenie śmieci domowych są pojemniki ukryte w betonowej obudowie, zakopanej w ziemi. Widoczna jest jedynie pokrywa, po której można chodzić, a nawet jeździć samochodem. Platforma, na której znajdują się kubły, jest elektrycznie podnoszona i opuszczana, a w przypadku awarii prądu obsługiwana jest ręcznie, przy pomocy korbki.