Płytki elewacyjne wytwarzane są z surowców naturalnych wg technologii nie wymagającej wypalania oraz stosowania innych, uciążliwych dla środowiska zabiegów (odpady, emisja spalin, hałas itp.). Produkcja i montowanie płytek jest czyste ekologicznie. Minimalna ilość odpadów, brak konieczności wyburzeń w otworach okiennych i drzwiowych (gruz budowlany) czyni wykonanie elewacji bezproblemowym.
W przypadku ocieplania ścian budynków (fasady), płytki elewacyjne stanowią doskonałą warstwę osłonową. Nadają się zarówno do renowacji starych budynków jak i do wykonywania nowych elewacji. Są ciekawym materiałem do aranżacji wnętrz. Wykonana z płytek elewacja w niczym nie odbiega od fasady wykonanej z naturalnego kamienia. Taki efekt uzyskano poprzez zastosowanie płytek narożnikowych oraz dzięki dużej różnorodności barw i wzorów. Niska cena, wysoka jakość i estetyka sprawiają, że płytki są ciekawym rozwiązaniem elewacji. Fachowo wykonana z nich elewacja gwarantuje przez dziesiątki lat optycznie i technologicznie funkcjonalną fasadę bez większych nakładów na konserwację. Płytki posiadają odpowiednie świadectwa i certyfikaty.
Instrukcja układania:
Płytki elewacyjne należy układać na dobrze oczyszczoną powierzchnię. Resztki farby muszą być usunięte, nierówności zniwelowane. W przypadku tynków niezbyt stabilnych należy pokryć je środkiem do gruntowania. Klejenie polega na nałożeniu packą zębatą zaprawy na płytkę. Tak przygotowaną płytkę układamy lekko ją poruszając i dociskając. Spoiny (fugi) trzeba wykonać jako pełne, wypełniając je gotową zaprawą do spoinowania. Zalecana spoina 10 mm 12 mm w zależności od rodzaju płytek.