Zabudowa przejścia między pokojami
1. Szkło akrylowe obrabia się podobnie jak drewno. Otwory wierci się w normalny sposób, natomiast do cięcia używa się brzeszczotu o nierozwartych zębach.
2. Krawędzie satynowanych płyt błyszczą się po przecięciu. Należy je więc lekko sfazować i przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym, aby zmatowiały.
Osłona została wykonana ze sklejonych kawałków płyty MDF. W celu zabezpieczenia części przed przemieszczeniem zanim wyschnie klej, można złączyć je cienkimi gwoździkami.
3. Elementy osłonowe (część frontowa i boki) zostały przycięte z płyt MDF i wzajemnie sklejone.
4. Szyny do drzwi przesuwnych przycięto na właściwy wymiar, a następnie przykręcono do sklejonej osłony.
5. Wąska listwa płyty MDF jest mocowana do ściany, później zostanie przykręcona do niej osłona wraz z szyną.
6. Po nałożeniu i przykręceniu obramowania szyny, zamaskowano łby wkrętów białymi osłonkami.
7. Elementy jezdne należy zamocować na drzwiach zgodnie ze wskazaniami producenta. Po wywierceniu otworów przykręcono rolki prowadzące.
8. Pasy płyty falistej mocowane są do ściany. Otwory w płycie łatwiej jest wykonać w rowku z tyłu odwróconej płyty.
9. Wkręty mocujące wraz z podkładkami umiejscowione są zawsze na stronie wypukłej. Podkładka uszczelniająca zapobiega pęknięciu i zapewnia równomierne rozprowadzenie nacisku.
10. Płyty stanowiące półki można umieścić w dowolnym rowku, regulując w ten sposób odstęp stosownie do wielkości przedmiotów.
11. Montaż tylnej ścianki ze szkła akrylowego. Po wywierceniu otworów nie wolno zapomnieć o ich nawierceniu, aby łby wkrętów nie wystawały ponad powierzchnię.
12. Tylna ścianka jest cienka, dlatego należy ją dobrze wyprostować przed przymocowaniem do ściany. Białe obramowanie maskuje miejsce mocowania płyty do ściany.
Do mocowania drewnianych listew nadają się szczególnie kołki montażowe. Po wywierceniu otworów w drewnie należy przyłożyć listwę do ściany i wiercić w murze poprzez wykonane otwory. Potem wystarczy włożyć kołki przez otwory i wkręcić śruby.
W przytoczonym tu przykładzie wykonano półki z drogich płyt MDF o czarnym obramowaniu. Zmontowana szafa nie jest tylko zwykłym wypełniaczem wolnej przestrzeni. Półki oraz część górna zostały pomalowane wodorozcieńczalnym lakierem akrylowym (najpierw zostały zagruntowane, a potem dwukrotnie pomalowane i raz przeszlifowane). Brzegi zostały oczyszczone z resztek farby i pomalowane lakierem bezbarwnym. Można naturalnie wybrać też płyty z tańszego materiału i pomalować brzegi na czarno.
Osłony maskujące okucia drzwi przesuwnych oraz tylna osłona szafy zostały również wykonane z płyt drzewnych MDF. Osłona przednia składa się z kilku sklejonych płytek. Mocowana jest do przykręconego do ściany kawałka płyty. Drzwi przesuwają się na tej samej szynie, nie można ich więc przesuwać w ten sposób, by na siebie zachodziły, lecz jedynie odsuwać na boki, ale za to powierzchnie czołowe ściśle do siebie przylegają.